فروشگاه اینترنتی تخته نرد 7 - فروش و خرید انواع تخته نرد
سبد خرید

"سومریان" از قدیمی ترین اقوام جهان بوده اند كه در نواحی جنوبی بین النهرین(عراق امروزی) زندگی میكردند و حدود ۵٠٠٠ سال قبل به كلی منقرض شده و از بین رفته اند. در سال ١٩٢٠ "سر لئونارد وولی" باستان شناس انگلیسی كاوش ها و اكتشاف های خود را در شهر "اور" كه به نوشته تورات،زادگاه "حضرت ابراهیم" بوده است،آغاز نمود. برای ادامه جزئیات قدیمی ترین تخته نرد جهان با فروشگاه تخته نرد سون همراه باشید.

در مقبره سلاطین این شهر كهن، پنج نوع آلت بازی كه شبیه تخته نرد امروزی بود كشف كردند. این آلات و ادوات را از چوب ساخته بودند. روی آنها را با صدف، استخوان، لاجورد و گل سرخ و رنگ پخته، منبت كاری كرده بودند و همچنین با گلهای ریز مزین شده بودند.

كمی بعد از اكتشافات "سر لئونارد وولی" باستان شناس دیگر، نوعی بازی مشابه آنها را در یكی از نواحی "بین النهرین"كشف كردند. این آلات و ادوات به زیبایی و ظرافت اكتشافهای قبلی نبود، اما در زیر آنها چند مهره و چند آلت شبیه تاس یافتند.

تمام مهره ها چهار گوش و سیاه رنگ با طراحی گرافیک زیبا بودند كه بر روی هر یك از آن ها پنج نقطه سیاه با سنگ لاجورد نقش شده بود. مهره های دیگر از صدف های چهار گوش ساخته شده بود كه بر روی آنها تصویر حیوانات نقش شده است. چنین به نظر می رسد كه هر یك از بازیكنان می بایستی صاحب هفت مهره و شش تاس بوده باشد.

ظاهرا هزاران سال بعد،فراعنه مصر نوعی بازی اختراع كردند كه شباهتی با تخته نرد داشت. آلات و ادوات این بازی مربوط به ۴۵٠٠ سال قبل بود كه از مقبره "توتانخ آمون" -از فراعنه مصر- به دست آمده است. بر روی یكی از این ادوات بازی، نام ملكه "هاتشپوت"حك شده و دارای مهره هایی است كه بر روی آنها شكل سر شیر را نقش كرده اند. زیرا شیر را در آن دوران، سمبل و مظهر قدرت شاهانه بود. بر روی دیوار بسیاری از مقبره های مصر، نقش هائی دیده میشود كه بازی با این آلات را نشان می دهد. بنابراین،پیداست كه این نوع بازی نه تنها در خانواده سلطنتی بلكه در بین عوام نیز مرسوم و معمول بوده است.

هرچند اختلافاتی بین بازی مصریان دوران كهن، با بازی تخته نرد امروزی ما به چشم می خورد، اما مصریان نوعی دستگاه مكانیكی برای ریختن تاس داشتند كه ما از آن محروم هستیم. تاس ها را درون این دستگاه شبیه لیوان می گذاشتند و آنها را تكان می دادند و تاس ها به خودی خود بر روی صفحه یا صحنه بازی می ریخت.

مصری ها به هنگام بازی شرط بندی می كردند و برای آنكه از تقلب و تاس گرفتن جلوگیری كنند، این دستگاه را اختراع كرده بودند كه این نشانه ای از تمدن پیشرفته آنان است. یونانی ها و رومی ها هم در قرون بعد از این دستگاه در بازی های خود استفاده كردند.

 

خرید تخته نرد، خرید آنلاین تخته نرد، خرید شطرنج، فروش انواع تخته نرد، فروش تخته نر، خرید تخته نرد ایرانی، خرید تاس تخته نرد را از ما بخواهید.

همکاران ما کمترین قیمت را پیشنهاد می کنند.

تلفن تماس:  09104588958

خرید تخته نرد

خرید تخته نرد, خرید آنلاین تخته نرد, خرید لوازم جانبی تخته نرد, خرید تخته نرد ایرانی, خرید تخته نرد ترک

خرید شطرنج

خرید شطرنج, خرید آنلاین شطرنج, خرید مهره شطرنج

خرید لوازم جانبی تخته نرد

خرید لوازم جانبی تخته نرد, خرید کیف تخته نرد, خرید تاس تخته نرد, خرید مهره تخته نرد

 

خرید تخته نرد، خرید آنلاین تخته نرد، خرید شطرنج، خرید تخته نرد ایرانی، خرید تاس تخته نرد را فقط از فروشگاه سون بخواهید.

فروشگاه تخته نرد سون

فروشگاه تخته نرد سون به عنوان یکی از اولین فروشگاه های اینترنتی فروش تخته نرد در کشور با بیش از 5 سال فعالیت، با پایبندی به اصول کلیدی همچون خدمات رضایت مشتری و تضمین اصل‌ بودن تخته نرد کالا، موفق شده تا همگام با فروشگاه‌های مطرح، به یکی از بازارهای اینترنتی بازی و سرگرمی معتبر تبدیل شود.

ارتباط با ما

تهران ، سعادت آباد ، برج مینو ، واحد 20

مجوزها